نتایج جستجو برای عبارت :

ایرانی قدیمی عشق قارون

بسم الله

استاد سید محمدمهدی میرباقری:

"قارون تا دیروز در طرف حضرت موسی بود و هیچ چیز نداشت، اما وقتی به آن طرف رفت، علم کیمیا به او دادند، او هم با علم کیمیا برای خودش گنج درست کرد.
در اینجا، آنهایی که چشمشان به دنیا دوخته است و نمی‌توانند از این دنیا عبور کنند، گرفتار می‌شوند.
به حضرت موسی می‌گفتند: "«یا لَیْتَ لَنا مِثْلَ ما أُوتِیَ قارُونُ»، ای کاش ما هم مثل قارون بودیم! تو ما را معطل کردی! این همه دور و برِ تو ایستادیم اما هیچ خبری نیست
ﻗﺮﺁﻥ ﻣﺠﻴﺪ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻗﺎﺭﻭﻥ ﻣﻲ ﻓﺮﻣﺎﻳﺪ « ﻓﺨﺴﻔﻨﺎ ﺑﻪ ﻭ ﺑﺪﺍﺭﻩ ﺍﻻﺭﺽ»( ﻗﺼﺺ / 81) 
ﺍﻭ ﺭﺍ ﻭ ﺛﺮﻭﺗﺶ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﺭﻭﻥ ﺯﻣﻴﻦ ﺑﺮﺩﻳﻢ. ﺍﻳﻦ ﻛﻪ ﺧﻮﺩ ﻗﺎﺭﻭﻥ ﻫﻼﻙ ﺷﻮﺩ ﺩﺭﺳﺖ، ﻭﻟﻲ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﻣﺎﻝ ﻭ ﺛﺮﻭﺕ ﻭ ﺧﺎﻧﻪ ﺍﺵ ﻫﻤﻪ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺩﺭﻭﻥ ﺧﺎﻙ ﻓﺮﻭ ﺭﻭﺩ ﺑﺎ ﻋﻘﻞ ﺳﺎﺯﺎﺭ ﻧﻴﺴﺖ. 
ﺮﺍ ﺛﺮﻭﺕ ﺍﻭ ﻧﻬﺪﺍﺭﻱ ﻧﺸﺪ ﺗﺎ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺩﺭ ﺭﺍﺳﺘﺎﻱ ﻣﺼﺎﻟﺢ ﻋﺎﻣﻪ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺑﻬﻴﻨﻪ ﻧﺸﻮﺩ؟
ادامه مطلب
دانلود فیلم ایرانی قدیمی عشق قارون
کیفیت BluRay 720p اضافه شد
میرزا به لیلا دختر رمضان علاقه دارد؛ اما دختر و خانواده اش با این وصلت مخالفند. لیلا به جوان کارگری به نام احمد علاقه مند است
دانلود
اما دختر و خانواده اش با این وصلت مخالفند. لیلا به جوان کارگری به نام احمد علاقه مند
دانلود فیلم ایرانی قدیمی عشق قارون
لیلا به جوان کارگری به نام احمد علاقه مندرسانه تهران فیلم 
مقدمه
قال الله الحکیم : (ان الذین یوذون الله و رسوله لعنهم الله فی الدینا و
الاخره : آنانکه خدا و رسول را به مخالفت آزار و اذیت می‌کنند خدا آنها را
در دنیا و آخرت لعن کرده است .[۱۰۶]
قال رسول الله صلی الله علیه و آله : (لا یحل للمسلم اءن یشیر الی
اءخیه بنظره تؤ ذیه : برای مسلمان روا نیست ، به برادر مؤ من نوعی نگاه کند
که موجب اذیت او شود[۱۰۷]
شرح کوتاه :
از آنجایی که خلائق عیال حق هستند و سر آمد آنها اهل ایمان است ، کسی که برای خلائق سودمند باشد ن
قدرت شکرگویی
«قارون» هرگز نمی دانستکه روزی، کارت عابر بانکی که در جیب ما هستاز آن کلیدهای خزانه وی که مردهای تنومند عاجز از حمل آن بودند ما را به آسانی مستغنی میکند...و «خسرو» پادشاه ایران نمی دانست که مبل سالن خانه ما از تخت حکومت وی راحت تر است...و «قیصر» که بردگان وی با پر شترمرغ وی را باد می‌زدند،کولرها و اسپلیتهایی که درون اتاقهایمان هست را ندید...
ادامه مطلب
دوش سودای رخش گفتم ز سر بیرون کنم
گفت کو زنجیر تا تدبیر این مجنون کنم
قامتش را سرو گفتم سر کشید از من به خشم
دوستان از راست می‌رنجد نگارم چون کنم
نکته ناسنجیده گفتم دلبرا معذور دار
عشوه‌ای فرمای تا من طبع را موزون کنم
زردرویی می‌کشم زان طبع نازک بی‌گناه
ساقیا جامی بده تا چهره را گلگون کنم
ای نسیم منزل لیلی خدا را تا به کی
ربع را برهم زنم اطلال را جیحون کنم
من که ره بردم به گنج حسن بی‌پایان دوست
صد گدای همچو خود را بعد از این قارون کنم
ای مه صا
جان بی جمال جانان میل جهان ندارد هر کس که این ندارد حقا که آن ندارد با هیچ کس نشانی زان دلستان ندیدم یا من خبر ندارم یا او نشان ندارد هر شبنمی در این ره صد بحر آتشین است دردا که این معما شرح و بیان ندارد سرمنزل فراغت نتوان ز دست دادن ای ساربان فروکش کاین ره کران ندارد چنگ خمیده قامت می‌خواندت به عشرت بشنو که پند پیران هیچت زیان ندارد ای دل طریق رندی از محتسب بیاموز مست است و در حق او کس این گمان ندارد احوال گنج قارون کایام داد بر باد در گوش دل فر
{علائم ظهور - شماره 29}

قرآن | خَسف بَیداء (فرو رفتن در زمین)

واژه خسف و مشتقاتش، چند بار در قرآن کریم به کار رفته، مثلا در آیه ۸۱ از سوره قصص، خداوند می‌فرماید: «آنگاه که [قارون] را با خانه اش در زمین فرو بردیم، و گروهی نداشت که در برابر [عذاب] خدا او را یاری کنند و [خود نیز] نتوانست دفاع کند.»
فخَسَفنا بِهِ وَ بِدارِهِ الأرضَ ...
یا در آیه ۴۵ از سوره نحل، خداوند می‌فرماید: «آیا کسانی که تدبیرهای بَد می‌اندیشند، ایمن شدند از اینکه خدا آنان را در
سوار ماشین‌های گران قیمت خود می‌شوند و بدون هیچ هدف معقولی در خیابان‌های تهران یا شهرهای دیگر ویراژ می‌دهند. وقتی هم از دلی کارشان سؤال می‌کنی پاسخ می‌دهند: «دارندگی و برازندگی»!
این همان «جنون نمایش ثروت» است که شاید بهترین مصداق قرآنی آن کاری بود که «قارون» انجام می‌داد.
ادامه مطلب
ثروتمندان هر دوره ای همیشه حاشیه ساز هستند و مورد توجه. همه مردم حتی کوچکترین خبرهای مربوط به آنها را می دانند. اما تا کنون فکر کرده اید که ثروتمند ترین فرد در تاریخ چه کسی بوده؟
البته به جز کسانی مثل قارون و نمرود یا شاهان چون خزانه کشورها معمولا در اختیار شاهان بوده و متعلق به خودشان نبوده است.
ثروتمندترین انسانی که روی کره زمین زندگی کرده، مانسا موسی، یا موسی اول از کشور مالی بوده. در دوران امپراتوری او در مالی، او چنان ثروت عظیمی داشت که ا
دل می‌رود ز دستم صاحب دلان خدا را

دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز

باشد که بازبینیم دیدار آشنا را

ده روزه مهر گردون افسانه است و افسون

نیکی به جای یاران فرصت شمار یارا

در حلقه گل و مل خوش خواند دوش بلبل

هَاتَ الصََّبوح هُبََّوا یا ایها السکارا

ای صاحب کرامت شکرانه سلامت

روزی تفقدی کن درویش بی‌نوا را

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است

با دوستان مروت با دشمنان مدارا

در کوی نیک نامی ما را گذر ندا
راستش وقتی به زندگیم نگاه میکنم انواع و اقسام اشتباهات را تجربه کرده ام. 
نماند شارع غلطی که نرفته باشم ، نماند فعلی که مرتکب نشده باشم اما هیچ پشیمان نیستم. 
سال هایی که جوان تر بودم به عصیان گذاشت و از این عصیان جز معده دردی عصبی برایم باقی نماند . 
زمانی می خواستم درس تقوا به مردم بدهم فهمیدم متقی بودن راحت نیست.
خواستم عارف شوم فهمیدم عرفان هم فقط از دور زیباست و ساده نیست.
خواستم دولتمرد شوم دیدم سیاست جای من نیست!
زندگی همه جاش یک پارادوک
علم بهتر است یا ثروت
"علم از ثروت بهتر است چون ثروت به پایان می رسد ولی علم تمام نمی شود. انسان با علم باسواد می شود ولی با ثروت باسواد نمی شود. انسان با علم مهندس یا دوکتر می شود و می تواند کار کند. چون حضرت علی می گوید کار جوهر مرد است. ولی با ثروت نمی تواند مهندس یا دوکتر بشود. پدرم می گوید انسان ثروتمند بخیل و حریس است اما انسانی که علم دارد می تواند معلم بشود و به دیگران علم یاد بدهد. انسانی که ثروتمند است نمی تواند خوشبخت شود. مثل قارون ولی ان
همیشه دلم می‌خواست مشتری ثابت یک چای‌خانه، قهوه‌خانه، دیزی‌سرا یا جگرکی باشم‌؛ نه از این امروزی‌ها که همه‌جایشان برق می‌زند و باید مراتب خانم‌بودن و آقابودن را درشان رعایت کنی، نه! از آن قدیمی‌های رنج‌دوران‌دیده که وان‌یکاد روی دیوارشان از پیری، رنگ و رویش رفته و هنوز آدم‌ها همدیگر را «اسمال‌قصاب» و «کریم‌فکل» و «درویش‌علی» و «ممّدچاخان» صدا می‌زنند؛ از آن قدیمی‌هایی که از در و دیوارشان قصه می‌چکد و آدم‌های بزرگ و کوچک، روی
فرا رسیدن سال نو همیشه
نوید بخش افکار نو ، کردار نو و تصمیم های نو برای آینده است. آینده ای که
همه امید داریم بهتر از گذشته باشد. شهر در سال نو ، ۳۶۵ روز سلامتی ، شادی
، پیروزی ، مهر و دوستی و عشق را برای شما آرزومندیم. خدایای رحمان نوید
میلاد سال نو را بر دوش نسیم بهاری گذاشت تا این امانت سبز را به رسم آغاز
به خالق سپارد.
حلول سال 1398 و تولد
دوباره طبیعت ، عید فرخنده و کهن نوروز باستانی را که یادگار نیاکان و پیام
آور دوستی ، عشق و محبت ، با لطاف
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه اقتصاد کشور از زیرساخت ها و ظرفیت های خوبی برخوردار است، گفتند: اقتصاد کشور از چند بیماری مزمن رنج می برد که اگر در شرایط تحریمی فعلی بتوان این بیماری‌ها را برطرف کرد، اقتصاد ایران حرکت جهشی خواهد کرد.                                                                                   ایشان یکی از راههای حل مشکلات اقتصادی را استفاده از ظرفیت وسیع مردمی کشور دانستند و با تأکید بر اینکه برخورد دولت با عوامل مخرب در ب
قصه های خوب برگزیده از قرآن برای بچه های خوب: مجموعه ای از داستان های قرآنی

قصه های خوب برگزیده از قرآن برای بچه های خوبنویسنده: مهدی آذریزدیانتشارات: نشر امیرکبیر
معرفی:
این کتاب، کتابی جذاب و دلنشین است که شما را مجذوب خود می کند و مهارت ها و چیزهای بزرگی به شما می آموزد. جلد پنجم از کتاب قصه های خوب آن قدر شیرین است که شما دلتان نمی خواهد لحظه ای آن را زمین بگذارید.
خلاصه:
این کتاب مجموعه ای از داستان های معروف قرآن است که به نثر روان درآمده
شصت و شش سوال و جواب قرآنی
1ـ تعداد سوره های قرآن؟ 114  تعداد جزء های قرآن؟ 30
3ـ طولانی ترین سوره قرآن کدام است؟ دومین سوره؟ بقره.
4ـ‌ کوتاهترین سوره قرآن کدام است؟ صدوهشتمین سوره؟ کوثر.
5ـ طولانی‌ترین آیه قرآن کدام است؟ آیة 280 سوره بقره
6ـ بهترین شب که قرآن به آن اشاره کرده است؟ شب قدر.
7ـ بهترین ماه که در قرآن ذکر شده است؟ ماه رمضان.
8ـ بزرگترین حیوان که در قرآن آمده است؟ فیل.
9ـ کوچکترین حیوان که در قرآن آمده است؟ پشه.
10ـ قلب قرآن یا ریحانة القرآن
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه اقتصاد کشور از زیرساخت ها و ظرفیت های خوبی برخوردار است، گفتند: اقتصاد کشور از چند بیماری مزمن رنج می برد که اگر در شرایط تحریمی فعلی بتوان این بیماری‌ها را برطرف کرد، اقتصاد ایران حرکت جهشی خواهد کرد.                                                                                   ایشان یکی از راههای حل مشکلات اقتصادی را استفاده از ظرفیت وسیع مردمی کشور دانستند و با تأکید بر اینکه برخورد دولت با عوامل مخرب در ب
من در حال حاظر حدود 11 سالی هست که توی این شرکت به عنوان حسابدار مشغولم. خب اوایل که حسابدار نبودم یه دانشجوی ترم 2 حسابداری که مجبور بودم به خاطر کار شرکت بیشتر کلاس ها رو پنجشنبه و جمعه ها بگیرم و به هر صورتی که بود کارشناسی رو تمام کنم و دیگه هم سمت درس و ادامه تحصیل نرم. توی شرکت هم خبری از حسابدار ارشد نبود که فقط پایان هر سال یه آقایی میومد حسابها رو میبست و اظهارنامه رد میکرد و میرفت بدون اینکه بخواد از فوت و فن های حسابداری و اداره دارایی
میان واژه های انبوه دنبال چه می گردی شاعر؟ کدام کلمه می تواند آغاز شعر تو باشد؟ کدامیک اولین مضارب ساز توست که کوک می شود  برای نواختن؟
شاعر و نویسنده ناچار است از پنهان کردن واژه ها در پستوی ذهن و زبان. زبان  درست در مقابل آنچه که خیال می کنیم وقتی سرگرم سرودن و نوشتن  شود کم می آورد. خیلی ها خواسته اند آنرا نقص زبان بدانند. اما این نقص ذهن است. ما من تو او شما و هیچ کدام اولین گویندگان این زبان و هیچ زبان دیگری نیستیم. زبان در طول این نسل ها و ق
دل می‌رود ز دستم صاحب دلان خدا را
دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز
باشد که بازبینم دیدار آشنا را

ده روزه مهر گردون افسانه است و افسون
نیکی به جای یاران فرصت شمار یارا

در حلقه گل و مل خوش خواند دوش بلبل
هات الصبوح هبوا یا ایها السکارا

ای صاحب کرامت شکرانه سلامت
روزی تفقدی کن درویش بی‌نوا را

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا

در کوی نیک نامی ما را گذر ندادند
گر تو نمی‌پسندی تغ
معشوقه به سامان شد تا باد چنین بادا
کفرش همه ایمان شد تا باد چنین بادا

ملکی که پریشان شد از شومی شیطان شد
باز آن سلیمان شد تا باد چنین بادا

یاری که دلم خستی در بر رخ ما بستی
غمخواره یاران شد تا باد چنین بادا

هم باده جدا خوردی هم عیش جدا کردی
نک سرده مهمان شد تا باد چنین بادا

زان طلعت شاهانه زان مشعله خانه
هر گوشه چو میدان شد تا باد چنین بادا

زان خشم دروغینش زان شیوه شیرینش
عالم شکرستان شد تا باد چنین بادا

شب رفت صبوح آمد غم رفت فتوح آمد
خورشید
در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی به ثبات امیدوار بودم ، امیدوار بودم که کمی مردم رنگ آرامش را ببینند و همش به این فکر نباشیم که الان چی چنده؟ یا تو گفتگو های محاوره ایمان هی نپرسیم امروز قیمت ها چقدر افزایش داشته و اینکه اصلا میشه تو مملکت یه چیز ثابت داشته باشیم که بتونیم بر مبنای اون برای زندگیمون برنامه ریزی کنیم یا باید هر روز که از خواب بیدار بشیم ، حس اصحاب کهف را داشته باشیم. حسی که اونها یکبار تجربه اش کردند و بعد از خدا خواستند که دیگ

مهم‌ترین زمینه های استکبار در قرآن عبارت‌اند از:

الف: قدرت و برخورداری از امکانات مادی؛ برخی از مستکبران مانند فرعون به امکانات و قدرت خود می‌بالیدند که قرآن چنین حکایت می‌کند: وَنَادَى فِرْعَوْنُ فِی قَوْمِهِ قَالَ یَا قَوْمِ أَلَیْسَ لِی مُلْکُ مِصْرَ وَهَذِهِ الْأَنْهَارُ تَجْرِی مِن تَحْتِی أَفَلَا تُبْصِرُونَ (زخرف 51). حضرت موسی علیه‌السلام هم این قدرت مادی فرعون را تأیید کرده است، آنجا که به خداوند متعال عرض می‌کند: وَقَا
قرآن دارای 6236 آیه است قرآن دارای 114 بسم الله الرحمن الرحیم است آیه 288 سوره بقره به آیه وام دادن نیز معروف است و بزرگترین آیه قران کوچکترین آیه قرآن « مدها متان » در سوره الرحمن است . بهترین شب در قرآن شب قدر است بهترین سوره قرآن « یس » است سوره « حمد » به مادر قرآن معروف است سوره فجر به سوره امام حسین (ع) معروف استسوره های اسراء حدید ، حشر ، صف ، جمعه ، نفابن ، واعلی به مسبحات مشهورند .  سوره قرآن مکی ، و 28 سوره مدنی استسوره « یس » به قلب قرآن مشهو
قرآن دارای 6236 آیه است قرآن دارای 114 بسم الله الرحمن الرحیم است آیه 288 سوره بقره به آیه وام دادن نیز معروف است و بزرگترین آیه قران کوچکترین آیه قرآن « مدها متان » در سوره الرحمن است . بهترین شب در قرآن شب قدر است بهترین سوره قرآن « یس » است سوره « حمد » به مادر قرآن معروف است سوره فجر به سوره امام حسین (ع) معروف استسوره های اسراء حدید ، حشر ، صف ، جمعه ، نفابن ، واعلی به مسبحات مشهورند .  سوره قرآن مکی ، و 28 سوره مدنی استسوره « یس » به قلب قرآن مشهو
 شعر درباره گل ها
خانه‌ی دوست کجاست؟ در فلق بود که پرسید سوار.‏
آسمان مکثی کرد.‏
رهگذر شاخه‌ی نوری که به لب داشت به تاریکی شن‌ها بخشید
و به انگشت نشان داد سپیداری و گفت:‏
‏« نرسیده به درخت،
کوچه‌باغی است که از خواب خدا سبزتر است
و در آن عشق به اندازه‌ی پرهای صداقت آبی است.‏
می‌روی تا ته آن کوچه که از پشت بلوغ ، سر به در می‌آرد،
پس به سمت گل تنهایی می‌پیچی،
دو قدم مانده به گل،
پای فواره‌ی جاوید اساطیر زمین می‌ مانی ‏
و ترا ترسی شفاف فرا م
سخت در انتظار کاهل نمازان
پرستش نوعی رابطه خاضعانه و ستایش‌گرانه و سپاس‌گرانه است که انسان با خدای خود برقرار می‌کندنماز از ارکان عبادات حق است، بنابراین اول باید بدانیم چرا خداوند را عبادت می کنیم تا آنگاه فلسفه نماز نیز روشن گردد. یکی از پایدارترین و قدیمی ترین تجلیات روح آدمی و یکی از اصیل ترین ابعاد وجود آدمی، حس نیایش و پرستش است، هر زمان و مکانی که بشر وجود داشته است، نیایش و پرستش نیز وجود داشته است.پیامبران پرستش را نیاوردند و اب

پیامک التماس دعا برای شبهای قدر

اس ام اس التماس دعا
میگن  زمین  گرده وحرکت چرخشی داره
الهی در این لیله القدر تو این گردش روزگار
هرچی که آرزوشو دارین دور سرتون بچرخه
التماس دعا
 پیام التماس دعا
ان شاء الله
امشب در صفحہ آخر
مقدرات شما
ملائڪہ این جملہ را بنویسند
محب امیرالمومنین است
عاقبتش ختم بہ خیر
وبراے امسالش بهترینها
التماس دعا
 در این شبهای عزیز ما را هم از دعای خیرتون بی نصیب نذارید
پیامک التماس دعا 
درد مندیم اى خدا درمان نما / درد

اس ام اس التماس دعا
التماس دعا
 پیام التماس دعا
ان شاء الله
امشب در صفحہ آخر
مقدرات شما
محب امیرالمومنین است
عاقبتش ختم بہ خیر
وبراے امسالش بهترینها
التماس دعا
پیامک التماس دعا 

اس ام اس التماس دعا
التماس دعا
 پیام التماس دعا
ان شاء الله
امشب در صفحہ آخر
مقدرات شما
محب امیرالمومنین است
عاقبتش ختم بہ خیر
وبراے امسالش بهترینها
التماس دعا
پیامک التماس دعا 
نویسنده:سلطان علی نایبی

خورشید می درخشد و من پیوسته گامهایی را در زیر نور خورشید در می نوردم.

و سوالی بزرگ ذهنم را فرا می گیرد ،
تمام روزهایم شب می شود و شبها به سپیده جای خود را می دهد ونفهمیدم که برای چه آمده ام؟
و چرا آمده ام؟ و چرا هستم؟
در سالیانی دور ، انسانهایی آمدند از جنس مردم، از جنس اکثریّت مردم،به نام پیامبران الهی، که راهی نورانی
برای بشریّت معرّفی کردند و جوابهایی بسیار زیبا برای انسانها به ارمغان آوردند.
ویژگی این انسانهای پ
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات  شخصی است- 
ایات قران که مسائل ومشکلات ویا راه حل هائی بیانمیکند بسیارمهم است- یکی
از ایات پیش پیامبر اکرم صلواته الله علیه واله والسلم می امدند که این میزان پول
بیت المال وزکات  کم است وانرا بیشتر کنید
پیامبر اکرم تمام پول بیت المال وزکات را مصرف میکرد بیشتر کنید به چه معنا است ؟؟
میدانستند هم پیامبر اکرم  صلواته
الله  علیه اله السلم میتوانداز خداوندمنان
بخواهدوهم خوداش خلق ثروت کندانبیاگذشته کرده اند که بع
صوت ها

دانلود صوتی با کیفیت 80kb - حجم 36 مگابایت
دانلود فایل

دانلود صوتی با کیفیت 24kb - حجم 5 مگابایت
دانلود فایل

گزارش جلسه
.
اجتماع بزرگ مردمی «عید بیعت»به‌مناسبت آغاز امامت ولی‌عصر(عج)، عصر امروز شنبه، اجتماع بزرگ عید بیعت با حضور جمع کثیری از مشتاقان، در میدان امام حسین تهران برگزار شد. به‌همت مؤسسۀ مصاف این مراسم، هم‌زمان، در30 مرکز استان و بیش از 60 شهرستان برگزار شد.
مراسم با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید در میان خیل عاشقان آن حضرت آغا
بسم الله الرحـــمن الرحــــیم
این قـــــرآن به ســــرها 
هر عملی که خداوند آن را مقدس می شمارد پشتوانه متقن وفطری دارد.

قرآن
بعنوان کتاب راهنما و کاتالوگ کائنات و بشریت،احکام و دقایق و ظرایفی دارد
که در پهن دشت حیات انسان کارائی عمیقی دارد. وآنچه که قرآن را مقدس ساخته
بی شک معجزه بودن این کتاب الهی است. با دقت سازمانی می توانیم دریابیم که
معجزه‌ی هر رسول اولوالعزمی مجموعه خدمات مادی و مجازی بودکه باید در همان
روز مرئی باشد. موسی(ع) و
خُلق محمدی
اگر از خیانت قومى بیم داشتى، پس عهدشان را به‌سویشان بیفکن و منصفانه فسخ کن، که خدا خیانت‏کاران را دوست نمى‏دارد. سوره انفال/ 58قرآنی که خداوند برای هدایت و آدمانه زیستن انسان‌ها، از دوره رسول خاتم تا دوران خاتم انسان‌ها فرستاده، مجموعه تمام دستورات او به پیامبرانش از آدم تا خاتم است. بدین معنی که هرچه کتب آسمانی پیشین دارند، قرآن کامل‌تر و جامع‌تر آن‌ را دارد و روشنگر هر چیزی است که انسان 1451 سال پیش تا آخرالزمان به آن نیاز دا
دانشمندان مسلمان در تعریف «معجزه» گفته‏اند:[1]
"معجزه، امر خارق عادتى است که مقرون به تحدى باشد و از طرفى با ادعا مطابقت داشته باشد".
اعجاز و قانون علیت
خوارق عادت، رویدادهایى هستند که بر خلاف
عادت امور و اشیا و عمل کرد معهود قوانین طبیعى مى‏باشند. این که گفته شد:
معجزه خارق عادت است، نه بدین معنا است که معجزه، استثنایى است از قانون
علیت[2]. معجزه، نفى علل نیست؛ چون قانون علیت هم مورد پذیرش برهان است و
هم قرآن. قانون علیت[3] و خوارق عادت، هر دو
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها
غدیر؛ نصب جانشین و توجه به مسأله امامت

1.76 مگابایت
دریافت فایل فلش -  دریافت کد

خط حزب‌الله ۱۸۳ | مبارزه بر مدار قرآن

جهت مشاهده ادامه این مطلب (و سایر مطالب) بر روی تصویر مربوطه کلیک نمایید
حضرت آیت الله امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام:۲۴ / اردیبهشت / ۱۳۹۸جنگ نمی‌شودمذاکره با
پایان نامه روانشناسی : آموزش عالیآموزش عالی
آموزش عالی بالاترین و آخرین مرحلۀ نظام آموزشی یا به عبارت دیگر رأس هرم آموزش در هر کشور است. در کشور ما به تحصیل در دوره‌هایی که پس از پایان تحصیلات دوره متوسطه صورت می‌گیرد و به کسب مدارج کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری منجر می‌شود، آموزش عالی اطلاق می‌شود (مدهوشی و نیازی، ۱۳۸۹: ۱۱۳). با توجه به گسترش آموزش عالی در سه دهۀ گذشته، این حوزه امروزه با گسترش حضور زنان ایرانی در دانشگاه‌ها و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها